KLEIN
Fischer&Fischer Klein jsou stojanové dvoupásmové reprosoustavy s bassreflexem.
Výškový měnič má hedvábnou kalotovou membránu, neodymový magnet a optimalizovanou zadní komoru. Jeho průměr 22mm je konstrukčně zajímavým kompromisem mezi 0.75" a 1" modely, protože si uchovává špičkové směrové vlastnosti na nejvyšších kmitočtech, zároveň disponuje vysokou zatížitelností.
Středobasový měnič o průměru 100mm používá speciálně profilovanou a tlumenou papírovou membránu. Velmi silný magnetický systém s hliníkovým linearizačním prstencem je konstruován pro zvládnutí extrémních výchylek tak, aby i při těchto kompaktních rozměrech nechyběla reprodukci plnost a tělem vnímané hluboké frekvence. Aerodynamicky tvarovaný koš poskytuje díky sofistikované konstrukci perfektní chlazení cívky i při enormním zatížení, zároveň minimalizuje jakékoliv akustické pazvuky.
Vysoce kvalitní součástky pro frekvenční filtry jsou vždy výrazně objemově větší, než běžně používané typy - a z tohoto důvodu jsou frekvenční výhybky umístěny v oddělených boxech, které jsou s reproduktory propojené kabelem. Toto řešení umožňuje zachovat miniaturní velikost samotných reprosoustav, bez nežádoucí degradace u reprodukovaného zvuku. Tlumivky použité ve výhybkách jsou vinuté nekompromisně - silnými dráty na vzduchovém jádře, takže nemůže dojít k jeho přesycení, limitaci signálu a prudkému nárůstu zkreslení, jak se to běžně stává u železných a feritových jader. Kondenzátory jsou polypropylénové typy, s vlastnostmi vhodnými pro audio aplikace.
Reprosoustavy se vyrábějí na zakázku v Německu, materiálem skeletu je půl miliardy let stará, prvotřídní břidlice. Sestava se skládá ze samotných reprosoustav, externích výhybek a kabelů, jako doplněk lze dokoupit i magnetické krycí mřížky a originální stojany, pro které má reprosoustava závitovou montážní přípravu. I přes svoje menší rozměry tento systém překvapí nečekanou sytostí zvuku, silou a objemem basové složky.
Technické parametry
| Systém | dvoupásmový, bassreflex, externí výhybka |
| Výškový reproduktor | 1x 22mm, měkká textilní kalota, neodymový magnetický systém |
| Středobasový reproduktor | 1x 100mm, konusová papírová membrána s velkým lineárním zdvihem |
| Frekvenční rozsah (+/- 3dB) | 60 - 30.000Hz |
| Citlivost (1W / 1m) | 85dB |
| Maximální akustický tlak (SPL) | 105dB |
| Jmenovitá impedance | 4Ω |
| Výhybka | 2. řádu, impedančně korigovaná, v externím boxu |
| Bassreflex | zadní |
| Terminály | Single-Wire |
| Materiál ozvučnice | desky z přírodní břidlice, kombinace tloušťky 12 - 20mm |
| Provedení | SN - přírodní břidlice |
| Volitelné příslušenství | originální stojany, krycí mřížky |
| Rozměry v mm (š x v x h) | 130 x 200 x 200, externí výhybka 85 x 165 x 200 |
| Hmotnost | 7,1kg / ks |
KLEIN
Fischer&Fischer Klein jsou stojanové dvoupásmové reprosoustavy s bassreflexem.
Výškový měnič má hedvábnou kalotovou membránu, neodymový magnet a optimalizovanou zadní komoru. Jeho průměr 22mm je konstrukčně zajímavým kompromisem mezi 0.75" a 1" modely, protože si uchovává špičkové směrové vlastnosti na nejvyšších kmitočtech, zároveň disponuje vysokou zatížitelností.
Středobasový měnič o průměru 100mm používá speciálně profilovanou a tlumenou papírovou membránu. Velmi silný magnetický systém s hliníkovým linearizačním prstencem je konstruován pro zvládnutí extrémních výchylek tak, aby i při těchto kompaktních rozměrech nechyběla reprodukci plnost a tělem vnímané hluboké frekvence. Aerodynamicky tvarovaný koš poskytuje díky sofistikované konstrukci perfektní chlazení cívky i při enormním zatížení, zároveň minimalizuje jakékoliv akustické pazvuky.
Vysoce kvalitní součástky pro frekvenční filtry jsou vždy výrazně objemově větší, než běžně používané typy - a z tohoto důvodu jsou frekvenční výhybky umístěny v oddělených boxech, které jsou s reproduktory propojené kabelem. Toto řešení umožňuje zachovat miniaturní velikost samotných reprosoustav, bez nežádoucí degradace u reprodukovaného zvuku. Tlumivky použité ve výhybkách jsou vinuté nekompromisně - silnými dráty na vzduchovém jádře, takže nemůže dojít k jeho přesycení, limitaci signálu a prudkému nárůstu zkreslení, jak se to běžně stává u železných a feritových jader. Kondenzátory jsou polypropylénové typy, s vlastnostmi vhodnými pro audio aplikace.
Reprosoustavy se vyrábějí na zakázku v Německu, materiálem skeletu je půl miliardy let stará, prvotřídní břidlice. Sestava se skládá ze samotných reprosoustav, externích výhybek a kabelů, jako doplněk lze dokoupit i magnetické krycí mřížky a originální stojany, pro které má reprosoustava závitovou montážní přípravu. I přes svoje menší rozměry tento systém překvapí nečekanou sytostí zvuku, silou a objemem basové složky.
Technické parametry
| Systém | dvoupásmový, bassreflex, externí výhybka |
| Výškový reproduktor | 1x 22mm, měkká textilní kalota, neodymový magnetický systém |
| Středobasový reproduktor | 1x 100mm, konusová papírová membrána s velkým lineárním zdvihem |
| Frekvenční rozsah (+/- 3dB) | 60 - 30.000Hz |
| Citlivost (1W / 1m) | 85dB |
| Maximální akustický tlak (SPL) | 105dB |
| Jmenovitá impedance | 4Ω |
| Výhybka | 2. řádu, impedančně korigovaná, v externím boxu |
| Bassreflex | zadní |
| Terminály | Single-Wire |
| Materiál ozvučnice | desky z přírodní břidlice, kombinace tloušťky 12 - 20mm |
| Provedení | SN - přírodní břidlice |
| Volitelné příslušenství | originální stojany, krycí mřížky |
| Rozměry v mm (š x v x h) | 130 x 200 x 200, externí výhybka 85 x 165 x 200 |
| Hmotnost | 7,1kg / ks |

Katalogový list Klein